KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763490
*
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 21:10:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 20:46:57
1
700 kr
6/11 20:55:08
2
1.600 kr
6/11 20:55:51
1
900 kr
6/11 20:55:51
2
1.000 kr (Budbetjänt)
6/11 20:58:56
1
1.100 kr
6/11 20:58:56
2
1.200 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:01
1
1.600 kr
6/11 21:00:01
2
1.600 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:39
1
1.700 kr
6/11 21:05:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 20:46:57 | 1 | 700 kr |
| 6/11 20:55:08 | 2 | 1.600 kr |
| 6/11 20:55:51 | 1 | 900 kr |
| 6/11 20:55:51 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 6/11 20:58:56 | 1 | 1.100 kr |
| 6/11 20:58:56 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 6/11 21:00:01 | 1 | 1.600 kr |
| 6/11 21:00:01 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 6/11 21:00:39 | 1 | 1.700 kr |
| 6/11 21:05:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



